Nobelprijswinnaar Ben Feringa bezoekt CSG Dingstede

Een dag om nooit te vergeten. Professor Ben Feringa, die in 2016 de Nobelprijs voor de scheikunde won, was donderdag 11 juni op CSG Dingstede.

Vragen stellen

Hij gaf hier, op basis van vragen van leerlingen uit Havo/Vwo 3, een lezing. Zijn levensloop passeerde de revue. Hij vertelde hoe hij als boerenzoon, een kleine jongen uit Barger-Compascuum (Oost-Drenthe), geïnspireerd raakte door leraren op school om een onderzoekende houding aan te nemen en leerde om altijd vragen te stellen. Hij waardeerde dan ook enorm de vragen die de leerlingen wisten te stellen.

Les van jonge wetenschappers

Na afloop van de lezing kregen de leerling een practicum-les van jonge wetenschappers uit het team van Ben Feringa. In dit practicum werd een beroep gedaan op het voorstellingsvermogen van leerlingen om een link te kunnen leggen tussen moleculen en medicijnen. Het practicum hield verband met de ontdekking van Feringa waarvoor hij uiteindelijk de Nobelprijs wist te winnen: een moleculaire motor.

Het was ook een prachtig toeval dat de heer Feringa er was op de laatste lesdag van onze scheikunde topper Dick Tepper!

Actueel Wat houdt ons bezig?

Dingstede bruist het hele jaar door met gave projecten en vette activiteiten. Hier lees je wat ons op dit moment bezighoudt.

Lees de laatste nieuwtjes
adres arrow-down arrow-left arrow-right download facebook mail telefoon twitter